کودک 12 ساله کرمانی قربانی بالابرهای غیراستاندارد شد

کودک 12 ساله کرمانی قربانی بالابرهای غیراستاندارد شد

به گزارش روابط عمومی اتحادیه آسانسور، پله برقی و صنایع وابسته استان کرمان، مهندس حمید عباسی اظهار داشت: با ابراز تأسف طی چند روز گذشته شاهد مرگ دلخراش پسری ١٢ساله در بالابر منزل مسکونی واقع در بلوار «پرستار» شهر کرمان بودیم که به دلیل غیراستاندارد بودن این دستگاه رخ داده است.

وی بیان داشت: با وجود هشدارها و تذکرات مکرری که اخیراً در خبرگزاری ها و روزنامه های مختلف اعلام کردیم، مسئولان همچنان در خواب غفلت به سر می برند و هیچ گوش شنوایی وجود ندارد تا از این خطرات و حوادث تکان دهنده که هر لحظه ممکن است برای یکی دیگر از هم استانی ها اتفاق بیفتد، جلوگیری کند.

عباسی تصریح کرد: با توجه به جولان دادن شرکت ها و نصاب های غیرمجاز در بازار آسانسور استان کرمان و عدم تخصص آنها نمی توان، پیش بینی کرد، دیگر باید منتظر فوت و یا جراحت چند نفر از هم استانی های خویش باشیم و چند خانواده دیگر داغدار شوند تا متولیان امر به خود بیایند و جلوی چنین اتفاقات وحشتناکی را بگیرند.

سرپرست اتحادیه آسانسور، پله برقی و صنایع وابسته استان کرمان ادامه داد: ما نامه نگاری های بسیاری با ادارات و نهادهای مختلف از جمله فرماندهی نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی و آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری برای مستندسازی آمار حوادث ناشی از آسانسورها و بالابرهای غیرمجاز انجام دادیم تا دستگاه قضا به این مسئله ورود کند، اما تاکنون هیچ پاسخی از آنها دریافت نکرده ایم.

وی با اشاره به اینکه بیشتر آسانسورهای نصب شده در استان کرمان وضعیت غیراستانداردی دارند، افزود: همچنین بارها به اداره کل استاندارد در مورد پلمب دستگاه های آسانسور و بالابر غیرمجاز هشدار داده و از آنها در این زمینه درخواست همکاری داشتیم، اما اهمالکاری، قصور و مماشات مسئولان مربوطه بار دیگر منجر به مرگ یکی از شهروندان شد.

عباسی با انتقاد شدید از بی توجهی مسئولان به هشدارهای داده شده، عنوان کرد: باید هر چه سریع تر بازرسی کل کشور، دستگاه قضا، ادارات کل صمت و استاندارد، اتاق اصناف و شهرداری به این قضیه ورود پیدا کنند تا شرکت ها و نصاب های غیرمجاز عرصه را برای فعالیت غیراستاندارد تنگ ببینند و بیش از این با جان مردم بازی نکنند.

وی با تأکید بر لزوم همکاری دستگاه های اجرایی برای نهادینه کردن فرهنگ استفاده از آسانسورها و بالابرهای ایمن، ابراز داشت: از تمام شهروندان درخواست می شود، تنها از شرکت هایی که دارای پروانه طراحی و مونتاژ و همچنین پروانه کسب معتبر هستند، خدمات دریافت کنند در غیر این صورت باید منتظر صدمات جانی و مالی برای خود و یا نزدیکانشان باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.