لزوم رسیدگی سریع تر به پرونده های آسانسور در تعزیرات

لزوم رسیدگی سریع تر به پرونده های آسانسور در تعزیرات

به گزارش روابط عمومی سرپرست اتحادیه آسانسور، پله برقی و خدمات وابسته استان کرمان، مهندس حمید عباسی در جلسه با مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان اظهار داشت: اتحادیه آسانسور کرمان سال 97 به عنوان چهارمین دفتر کشور آغاز به کار کرد و حوزه استحفاظی آن کل محدوده استان کرمان است.

وی بیان داشت: با توجه به تشکیل کمیسیون های تخصصی در اتحادیه آسانسور، بر اساس گزارش های واصله، تعداد شکایاتی که به بازرسی سازمان صمت ارجاع داده شده، نسبت به اتحادیه صنف تأُسیسات، حدود 80 درصد کاهش یافته است و همچنان در تلاش هستیم تا حد ممکن بتوانیم، اختلافات پیش آمده را با صلح و سازش حل و فصل کرده و قضاوت عادلانه و منصفانه داشته باشیم.

عباسی تصریح کرد: ما با پیگیری های بسیار موفق شدیم، مجوز تشکیل هیئت صلح را از دادگستری اخذ کنیم تا شکایت هایی که با محوریت مسائل آسانسور و پله برقی به مراجع قضایی ارسال می شود در این هیئت به صورت تخصصی حل و فصل و از افزایش پرونده های شکایت و روند طولانی قضایی جلوگیری شود.

سرپرست اتحادیه آسانسور، پله برقی و خدمات وابسته استان کرمان با اشاره به اینکه سه نفر برای حضور در دوره سه ساله هیئت صلح انتخاب شده اند، ادامه داد: این اتحادیه اولین نهادی بود که در سطح استان اقدام به تشکیل هیئت صلح کرده، البته در برخی از استان های کشور شعبه حل اختلاف ویژه مسائل مربوط به آسانسور تشکیل شده است.

وی با تأکید بر اینکه وضعیت آسانسورها و بالابرهای غیرمجاز در سطح استان کرمان بسیار اسفناک است، افزود: ما به صورت مکرر در جراید و رسانه های مختلف از مردم درخواست کردیم که هرگز با شرکت ها و نصاب های غیرمجاز کار نکنند و جان خود و خانواده هایشان را با اعتماد به آنها به مخاطره نیندازند، اما با ابراز تأسف اخیراً شاهد بودیم که یک بالابر غیرمجاز جان نوجوان 12 ساله را گرفت.

عباسی خواستار کوتاه تر شدن روند رسیدگی به پرونده های مربوط به آسانسور و پله برقی در مجموعه تعزیرات حکومتی شد و عنوان کرد: ما نمی توانیم از تخلفات جلوگیری کنیم، اما می توانیم، هزینه آنها را افزایش دهیم و بازدارندگی قوی در این زمینه ایجاد کنیم تا درصد جرایم کاهش یابد.

سرپرست اتحادیه آسانسور، پله برقی و خدمات وابسته استان کرمان یادآور شد: از مجموعه تعزیرات حکومتی درخواست می شود که در گشت های مشترک با اتحادیه آسانسور، پلیس اماکن و ادارات کل صمت حضور داشته باشد تا بتوان، جلوی فعالیت شرکت های غیرمجاز را گرفت.

دکتر ارسلان میری مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان نیز در این جلسه با اعلام آمادگی نسبت به حضور در گشت های مشترک اتحادیه اظهار داشت: با وجود حجم زیاد پرونده های ورودی به این مجموعه، ما به دنبال این هستیم که کار را با نهایت سرعت و دقت پیش ببریم و رسیدگی سریع تر به پرونده های ویژه مسائل آسانسور را در دستور کار خود قرار دهیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.